KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 15539239
nr 1553 9239
Jan Lundquist
(f. 1935), Sverige
Akvareller, 2 st, Slottet & Gustav Adolfs torg, Signerade. Akvarell, bildmått: 22x27 - 26x41 cm, yttermått inklusive ram: 37x40 - 41x56 cm
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 31 juli 2023
kl 19:46:21
26/7 13:21:14
Jan Lundquist
Läs mer om Jan Lundquist